ZAMÓWIENIA TELEFONICZNE: 731 791 675 (czynne w dni robocze od 10:00 do 16:00)

Już u Nas! Nike Air Max 95

Od dziś dostępna dla Was w Sportplaza.pl jest jedna z perełek od amerykańskiego giganta! Mianowicie męskie Nike Air Max 95.


Pierwsze prace nad butami Air Max 95 rozpoczęły się w 1994 roku, wtedy właśnie do zespołu projektowego dołączył Sergio Lozano.
Konstrukcja buta wykorzystywała na górze cholewki siateczkę, która miała zwiększyć przewiewność i oddychalność buta, czyli podobnie jak skóra człowieka reguluje temperaturę ciała. Nylonowe paski na sznurówki utrzymywały stopę na miejscu i pozwalały na jej naturalną pracę podczas ruchu, ich kształt i ułożenie inspirowane było ludzkimi żebrami i klatką piersiową.Poziome pasy na cholewce i ich linia oraz kształt odwzorowują ludzkie mięśnie i więzadła. Natomiast podeszwa, jej budowa i znaczenie, a także ochrona systemu Air Max to nic innego jak inspiracja kręgosłupem.

Pierwsza prezentacja koncepcji Air Max 95 nie zachwyciła wszystkich – część z ludzi powiedziało, że to dobry pomysł, aczkolwiek nie wszystkim przypadł on do gustu. Wiele kontrowersji wzbudził sam dobór barw – po końcowej akceptacji powiedziano nawet, żeby zespół projektowy przemyślał nowe rozwiązania odnośnie kolorystyki.

Podsumowując – całe szczęście że Sergio Lozano i jego zespół byli wytrwali. Walczyli z prezentacji na prezentacje, aż do momentu, gdy projekt został klepnięty i wysłany do fabryki na produkcję. Zaufanie jakim go obdarzono i ryzyko jakie podjęto szybko się spłaciło. Buty Nike Air Max 95 stały się jednymi z najważniejszych w całej serii Air Max. Pomimo tego, że but ma już 20 lat nadal wpływa na obecne wzornictwo, nie licząc już tego, że zainteresowanie tym modelem jest nadal spore, zwłaszcza w oryginalnej kolorystyce.